IMG_2759

Sportovní sezóna 2014

4.1.2014 - Ráby - O pohár Tříkrálovství

Na první závod sezóny 2014 jsme vyrazili do Kunětic respektive Rábů, kde mají Kunětice zázemí. Přijelo sem 45 týmů z blízka i daleka (Zdešov okr. JH, Jablonec nad Jizerou, atd.) ŠLi jsme na řadu až 27. takže čas na start jsme si zkrátili odskočením do Hornbachu pro „vánoční“ dárek. Ale vraťme se k závodění. Z videa je patrné co se nám nepovedlo, ale na to že košík byl 2m za kádí, se čas povedl docela dobře. 21.88 je výsledný čas a 24. místo.

23.2.2014 - Dolní Loučky - zimní soutěž

Po loňském NP jsme si jeli spravit chuť a velitel vylosoval startovní číslo 18. Nakonec jsme šli 17.tí, neboť tým před námi měl zdravotní problémy, tak šli až poslední, ale to nás vůbec nerozhodilo a zaběhli jsme v naprosto v klidu čas 20.01, což stačilo na 5.místo.

PořadíDružstvočas
1.SDH Nesvačilka18.19
2.SDH Kuřim18.61
3.SDH Hrobice18.66
4.SDH Rosice19.74
5.ČHJ Prosetín20.01
6.SDH Čeperka20.53
7.SDH Měřín A21.33
8.SDH Malinné21.63
9.SDH Brťov – Jeneč21.92
10.SDH Křoví22.60
11.SDH Lysice22.70
12.SDH Seninka23.68
13.SDH Kuřimská Nová Ves24.28
14.SDH Dašice25.19
15.SDH Dolní Loučky25.68
16.SDH Hostovlice32.28
17.SDH BohuniceNP
18.SDH SvatoslavNP
19.SDH Radostín nad OslavouNP
20.SDH Měřín BNP

8.3.2014 - Rosice - Březen za mašiny vlezem

26.4.2014 - Dašice - Big Shock Cup

Tato soutěž se běžela jako úvodní Big shock cup 2014 a to následovně: 1. kolo bylo rozřazovací do rozstřelů, které běželi všechny týmy. V první kole jsem dosáhli času 16.58, což je náš nový rekord a to ve změněné sestavě a to s Tomášem na pravým proud a Blážou na béčkách. V rozstřelech jsem narazili na silné Svinčany, ale nebýt špatně zapojené špice tak bychom měli nový rekord 15.77, aale takto to bylo za NP a vypadli jsme.

3.5.2014 - Třemošnice - 1. kolo ligy okresu Chrudim

První ligové klání …. Holt každej den není posvícení … Den před závody si Víťák udělal něco s třísly a nejel, tak jsme narychlo sehnali Pigyho, leč bez tréninku se to projevilo, Pigy špatně zapojil a neroztáhl, ale i Dejw měl problém, takže jsme nedotáhli …. No Problem

9.5.2014 - Slepotice - noční soutěž Big Shock Cup

Co dodat, rozběhnuto dobře PP nastříkano 20.07, což by asi stačilo na 4. místo, ale neskutečně nefungovali terče, což rozhodčí protesty neakceptovali, mělo výsledek NP. Ale nebyli jsme sami. 12 družstev z 30ti a 5 z 12ti žen nenastříkalo jeden terč, což svědčí o svém.

10.5.2014 - Blatno - pohárová soutěž

Po 2 letech se vrátila tato pohárová soutěž do arealu pivovaru Rychtář, a my po „zlatém hatricku“ NP chtěli konečně něco ukázat a hlavně zkusit nastříkat před nadcházející župní soutěží. Čas 26.83 stačil na 5. místo ze 16ti. Prvních 5 týmů, bylo naskládáno v jedné vteřině.

17.5.2014 - Prosetín - Župní soutěž při 110 letech výročí

Prvních 5 týmů mělo výhodu v počasí a využil toho Mrákotín, který s časem 24.76 jasně zvítězil. My jsme běželi jako poslední a museli jsme „přeskočit taxisův přikop“ hadice byli mokré, těžké, ale i tak jsme zaběhli standart a s časem 27.91 skončili 2. A jelikož jsme župu vyhráli, připravujeme se na prezidentský kolo do Sedlčan, které se koná 15.6.
Nikča byla poprvé na proudu a trochu dýl stříkala tudíž výsledný čas 57.73 což znamená vysledný 3. místo. Jinak LP nastříkáno 38.43 a to by byl vítězný čas. Znamená to. ale že jsme se kvalifikovali na Mistrovství ČHJ a MHJ, které se koná 6.9.2014 v Přerově.
Naše „budoucnost“ měla rozeběhnuto krásně ,ale bohužel NP.

23.5.2014 - Moravany - noční soutěž

Za silného deště jsme vyrazili do Moravan, silným konkurentům se nedařilo a tak my s časem 18:29 vyhráli. Oslavy byly bujarééé. Holky 5 ze 7.

25.5.2014 - Čeperka - Pardubická liga a Big Shock Cup

Vyrazili jsme na pardubickou ligu do Čeperky, bohužel se Deiwoj zamotali hadice mezi nohama a čas 20.96 stačil na 12.místo. I tak jsme se dostali do rozstřelů kde jsme se potkali s Hrobicema. Tam Mates nabral, ale záhadně, asi vinou nezavřené klapky, se ztratila voda, a tudíž dále šli Hrobice.

31.5.2014 - Seč - 2. kolo ligy okresu Chrudim

Po 3 NP v řadě přišla éra 3 pohárů v řadě. každý týden 1 pohár. Prosetín – Moravany – Seč. Na ligové Seči náš rekord 23.03 jistil druhé místo. Dali nás kluci z Vysonína s časem 22.59
No a pak že to nejde 😀

7.6.2014 - Mrákotín - pohárová soutěž

Nejdřív zaváhal strojník, poté se nepovedl nástřik Pigymu, čas LP 25.04 a PP 30.xx, znamenal 5. míst ze 13ti.
 
Holky po dlouhé době splácali sestavu s Matesem na stroji a holkou z Holetína na proudu a čas 35.xx znamenal 2. místo z 5ti.

15.6.2014 - Sedlčany - Prezidentské kolo - postupová soutěž ČHJ

Den před prezidentským kolem jsme slavili v Prosetíně 110let založení sboru spojeným se srazem rodáku, výročím školy a následnou zábavou s MAT4. Ve stovkách jsme skončili na 3. místě, ve štafetach na 4. a v požárním útoku na 2. místě. Celkově jsme obsadili 3. místo a tudíž jsme postoupili na Mistrostvi ČHJ a MHJ do Přerova.
 
Před královskou disciplínou jsme se dělili o 3. misto s Křenovicema. Do útoku jsme šli v klidu protože nám stačilo dát útok pod 35sec. I s posilněným Matesem na náběru jsme zaběhli 2. nejlepší čas dne, čas 26:XX. Marvin nastříkano v čase 24:XX.

28.6.2014 - Brčekoly - 3. kolo ligy okresu Chrudim

Do Brčekol jsme odjeli oslabeni o Deiwa a Marvina, kteří jeli s ČHJ Hlinsko reprezentovat ČHJ na Mistrovství republiky PS do Český Budějovic. Comeback na rozdělovači si po 2 letech dal Mates a premiéra Kubina na stroji, Víťák na proudu a zapůjčený Radek a Unčák st. z Hlinska a Tom z Výsonína. Takže není co ztratit, jen můžem získat ….bohužel nic jsme nezískali

5.7.2014 - Štěpánov - 4. kolo ligy okresu Chrudim

Tak jsme jeli na Štěpec po dlouhé době ve své sestavě a zopakovali jsme výkon ze Seče, čas 23.06 znamenal druhé místo a další 17 bodů do ligy Chrudimska.

Do prvního rozstřelu jsem šli proti Slatiňanům a udělaili jsme si rekord 18.76 a postoupili do semifinále.

V semifinále s Morašicemi nám přálo trochu štěstíčko a postoupili jsme o fousek, když levý proud z Morašic netrefil včas plechovku a my tím byli rychlejší.

Ve finále jsme narazili na domácí Štepánov a …. Vyhráli jsme!!! Přivezli jsme si domů putovní pohár v podobě skleněné hasičské přilby.

Jiný pohled

5.7.2014 - Horka - noční soutěž

Potvrdili jsme opět pravidlo, kdo vyhraje na Štěpánově, tak se mu nedaří v Horce. Spadnul nám koš a tím jsme ztratili drahocené vteřiny a čas 24.xx znamenal pouze 13.místo z 20ti družstev

12.7.2014 - Lukavice - pohárová soutěž

Do Lukavic jsme jeli za účelem užít si místní oslavy sboru. Čas 18:66 nám stačil na 4. místo z 11 týmů.

19.7.2014 - Vinary - pohárová soutěž

Do Vinar jsme jeli v 5ti, s tím že si vypujčíme koš a náběr. V prvním kole se to ale půjčeným koňům nepovedlo a tak byl čas 30:xx. Ve druhym kole se Deiwoj zavřel kohout a Marvinoj to vytrhlo proudnici, čas sice o něco lepší ale pro nás určitě propadák. Nakonec ale z toho bylo 4. místo.

19.7.2014 - Včelákov - pohárová soutěž

Po „treninku“ ve Vinarech jsme jeli na Včelákov a jelikož už se vratil Hanz chyběl nám pouze strojník. Na stroji byla sice velká rezerva ale i tak čas 17:91 stačil na 3.místo.

25.7.2014 - Prosetín - 3. ročník noční soutěže

Rozeběhnuté parádně, vše zhatila Víťákova sedmimetrová kobra která stáhla celý předek o 3 metry dozadu a bylo po nadějích obhájit domácí soutěž.

26.7.2014 - Kameničky - pohárová soutěž

V Kameničkach jsme obhájili 1.místo, čas 26:XX. Do roztřelu jsme nejprve šli s Vinary, potom jsme narazili na Zbožnov a kdo ví jak by to dopadlo kdyby Marvin nezapojil spojku na jeden zub, každopádně do finale šel Zbožnov , v souboji o 3. místo jsme měli narazit na Holetín ale skrze přehřátou mašinu kluci vzdali. Nám se to zdálo nefer a proto jsme jim hodnotné ceny přenechali a oni poté přišli a vypili je s náma. Po závodech jsme jeli vyprovokovat Boušáka kde jsme mu před barákem zaskandovali „VČERA JSME TO NECHALI, DNESKA JSME TO VYHRÁLI!“

9.8.2014 - Lukavice - 5. kolo ligy okresu Chrudim

Náročný víkend začíná!
Nejprve jsme jeli do Lukavice, rozeběhnuto parádně, akorat pak Marvin trochu prostřík (24:61), ale i tak čas nebyl špatný a stačil na 7. místo v lize. Jinak Pigi nastříkany v čase 22:XX
 
Aja měla premieru na proudu a zvladla to dobře, čas 38:xx a 10. místo ze 14 družstev

9.8.2014 - Malinné - noční soutěž v Mrákotíně

Pro nedostatek týmů se běželo dvojkolově, první utok stroskotal na béčkach kdy se Víťákoj za behu spadla koncovka, po nás šel Mrakotín a byl to útok jak přes kopírák. Do druhyho kolo už jsme šli bez Matese ktery odjel na dovolenou, a nahradil ho „staronový“ naběrač Lupak, rozeběhnuta paradně čas 23.30 a 1. místo! 
 
Holky byli daleko od terču tudíž NP.

10.8.2014 - Kamenec - Svitavská liga

První kolo se holkám nepovedlo, rozpojili se béčka a výsledkem byl čas 1:20:38

16.8.2014 - Holetín - pohárová soutěž

Vše šlo jak mělo do ty doby než vystřikla voda, Marvin sice v čase 26:xx nastříkaný ale Pigimu se to nepovedlo a nastříkal v čase 35:xx. I přesto, tento čas stačil na 3. místo.

22.8.2014 - Seč - 6. kolo ligy okresu Chrudim

Bez Matese, který zajišťoval průběh Dětského dne, bez Ivoše na dovolené a bez Pigyho v práci, kluci vyrazli na Seč, leč poačasí a nesehranost znamenala 14.místo s časem 31.xx.

23.8.2014 - Slepotice - Pardubická liga

Běželo se dvoukolově, v první kole jsme udělali čas 16.65 a ve druhé skvěle rozběhnuté nás zastavila závada na stroji a tím NP.

23.8.2014 - Leštinka - pohárová soutěž

V Leštince jsme šli jao poslední po příjezdu ze Slepotic a v prvním kole jsme udělali čas 22.70, což znamenalo průběžné druhé a místo a v druhém kole jsme se zlepšili na 22.03 a tuto soutěž vyhráli.
 
Do netradiční soutěže byl nominován Pytlak a musel proběhnout s rozbaleným bečkem slalom pak dat 10 koleček kolem volantu a nakonec vypít pivo jeho čas 28.18 byl jak jinak než vítězný.

23.8.2014 - Kladno - noční soutěž

 
Nejdříve za začínajícho deště beželi holky, a musím říct že běželi dobře, jen Andrea dala proudnici na 1 zub a což znamelo velké zdržení, které dohnali rychlým nástřikem, ale čas 53.00 stačilou pouze na 10. místo ze 13ti.
 
Kluci šli za silného deště a jak se nám v Kladně nedaří tak opět se nám nedařilo, tentokrát se nám urval vnitřek hadice a ucpal ji a tím NP a poslední místo.

30.8.2014 - Kostelec u HM - Pardubická liga + Big Shock Cup

Mates zaspal na startu, tudíž než se savice dostala k majiteli tak se přetočila. Nebýt teto chyby a prospaní cca 2 sec tak by jsme se rvali o bednu takhle to dopadlo na 9. místo z 23. mužstev s časem 22.01, i tak je pro nás toto umístění v LPO slušné jelikož terén byl jak když se běží po bažině. 😉

30.8.2014 - Svídnice - pohárová soutěž

Z Kostelce jsme se stavili ve Svídnici, tam se běželo dvoukolově, vysledkem bylo 2. místo. Mohlo to být ale lepší tudíž dnes podruhý Mates břídilem a s 5 břidily vede soutež o běh v ružových elastákách.

30.8.2014 - Brčekoly - noční soutěž

Šli jsme na start jako 2. v pořadí rozeběhnute parádně Marv nastříkaný v 21.4X, Pigi o něco déle ale i tak čas 23.60 stačil na 3. místo z 27 mančaftů, před nás se dostali pouze kluci ze Zbožnova a Malinneho kterým se utok povedl o neco líp. 😉

6.9.2014 - Přerov
Mistrovství ČR ČHJ a MHJ v požárním sportu

Takže jen co jsme přijeli do Přerova už nám hrála z okna naše znělka z megafonu, po příjezdu se k tomu přidaly bubny a siréna a už všichni věděli že přijel Prosetín. Po nástupu a trenincích šli na řadu stovky, holky skončili ve stovkách na 3. místě. U kluků vázla organizace a hádání s rozhodčími, tudíž naše stovky se poněkud protáhli. Kluci zklamali a nakonec skončili na 4. místě. Po obědě šli na řadu štafety a jelikož jsme měli špatné pořadí šli jsme zároveň s holkama. První štafeta mužů měla čas 62.33 a holek 71.xx a 2. štafeta měla čas 69.32 a holek xx.xx. U štafet jsme skončili oba dva týmy na 2. místě, kde nás oba předběhl pouze Císařov a to u kluků o 0,5 desetin a u holek dokonce pouze o 0,03 vteřiny. Do útoku kluci šli s naprostým klidem porazit Nalžovice, které měli čas kolem 31.16 a to se jim nakonec povedlo, čas 24.61 byl vítězný. Holky taktéž se nenechali zahambit a všem natrhli prdel s časem 28.92, nebýt 0,03 sec ve štafetach mohli být holky mistryně. I tak double 2.míst a postup na Mistovství ČR SH SDH a HZS 2015 do Trutnova jako hosti je pro nás veliký uspěch. Děkujem fanouškům, řidiči, který s náma musel mít nervy a všech kteří nám drželi palce. „DOUBLE“ jsme řadně zapili 😉
 
co na to říct snad jen Prosetínský útoček se povedl, no byl naprosto famózní. 1. místo a čas 24.67 mluví za vše.

Opakoval bych se. Krásné 1. místo čas 28.92.

7.9.2014 - Hlinsko - liga okresu Chrudim

Nabuzeni z Přerova jsme jeli druhy den do Hlinska na ligu bohužel náš dobře rozeběhlý utok zhatil špatně zapojený spoj na mašině, takže NP.

13.9.2014 - Rosice - noční soutěž Big Shock Cup

Holky zaběhly standart čas 39:xx stačil holkám na 7. místo z 12 😉
 
 
Kluci bez zraněneho Víťáka a Matese zaběhli Národní Pokus, když nejprve Lucka šla na 2 válce a poté Deiw zahodil rozdělovač s nezapojeným bečkem. Snad se ve Slatiňanech a v Hrobicích (Rábech) nebude dařit jako tu a zaběhnem tam dobře.

20.9.2014 - Slatiňany - liga okresu Chrudim

Těsně před závodem Víťák oznámil, že nemůže běžet a na rychlo jsme sháněli náhradu. Nakonec jsme půjčili strojníka z Výsonína a Filipa jsme dali na béčka, a to byla chyba. Filip neroztáhnul a předek se utopil. Čas 31.58 znamenal pouze 20. místo.
Holky měli strojnici a rozdělovač půjčenej a čas 38.88 10. místo.

20.9.2014 - Hrobice - Pardubická liga + Big Shock Cup

Přijeli jsme narychlo ze Slatiňan a na přípravu jsme museli jít do 3 minut a to jsme stihli a narychlo zaběhli čas 19.26, což bylo 10. místo.
Druhé kolo by lo pouze na 2B srážečka a všichni šli na prasáka a i my a utopený košíček byl NP.
V průběhu soutěže byla soutěž O nejrychlejší záda. Koš Deiw, náběr Mates a stroj Filip 3 pokusy 1. NP, 2. 7.37 a 3. 7.52

27.9.2014 - Horka - liga okresu Chrudim

Co na to říct? snad jen, že v Horce již 3. rok po sobě máme NP , tentokrát zhatil náš dobře rozeběhlý útok defekt na levém céčku. Výstřík v 17:80!

27.9.2014 - Podlažice - netradiční soutěž

V Podlažicích byly závody na jednotnou mašinu a tudiž jsme si chtěli prostřídat pozice, příhlásili jsme se i jako SDH Klinek , běželi jsme v sestavě: koš Deiw , Marvin náběr , stroj „trenér“ Míša, bečka Pigi , Viťák rozdělovač a proudy Ivoš s Matesem a jak to dopadlo ? Byla to komedie .. 😀
 
V normální sestavě čas 22:xx a 1. místo

28.9.2014 - Moravany - pohárová soutěž

Podělali jsme na co jsme šáhli ….

4.10.2014 - Morašice - 11. kolo ligy okresu Chrudim

Do Morašic jsme přijeli posíleny o naše trenéry Míšu a Málďu, kustoda Betku a v neposlední řadě o břídilské růžové legíny v kterých musel Mates běžet. Útok jsme zaběhli v čase 24.31 což stačilo na 8.místo (pigi 23.4X) a zaručovalo nám to poslední volné místo do rozstřelů. V rozstřelech jsme narazili na Zbožnov, který vylepšil rekord ligy na 21.94, ale i tak se mistr někdy utne a tak my s časem 23.85 postoupili do semifinále, kde jsme se střetli s Lukavicí. S časem 23.44 jsme i Lukavici porazili a tak jsme postoupili do finále, kde nás čekala Svídnice, bohužel tam PP Tomáš z Výsonína prostřik takže konečnej čas 24.xx a 2. místo v rozstřelech. jinak marvin nastříkaný 22.91. Večer nám následovala rozlučka a co si budem povídat akce se vydařila 1A 😀

11.10.2014 - Hrochův Týnec - pohárová soutěž

Do HT jsme jeli po posvícenský zábavě a kluci (Deiw a Marvin) po rozlučce Hlinska, který reprezentovali na MČR v Českých Budějovicích. Menší prostřik na LP a čas 24.55 znamenal 7. místo z 27 družstev, jinak Víťák byl rychlej jako za mlada a z pozice béčkaře byl v kádě rychleji než košař hanz, i přesto stihl zapojit oba spoje a hodit Deiwoj kobru. Hned po rozsvícení terče nám prdlo Bečko…

25.10.2014 - Široký Důl - Memoriál V.I.Lenina

Matesoj vyklouzla savice a tudíž asi 2.5 sec zdržení zapřičinilo čas 18:71 a 87.místo, jinak co se týče dne tam, naprosta spokojenost 😉

13.12.2014 - Prosetín - O vánočního kapra

Jelikož jsme měli mašinu na opravě, tak jsme si pujčili mašinu od Hlinska. Náš útok zhatil uzel na levým cečku, takže bohužel NP. Hold na naši půdě se nám vůbec nedaří.
Holky šli taktež na hlineckou mašinu a ještě navíc v nových dresech. Jejich premiera ale opět nemusela být holky postupně začaly chytat angíny, ale i tak v poslepované sestavě nakonec vyběhli bohužel nestihli zašroubovat savici tudíž NP.