IMG_2759

Pořádané akce

Rok 2023

27.1.2023 - Hasičský ples

V pátek 27. ledna 2023 jsme uspořádali tradiční hasičský ples ve Vrbatově Kostelci s kapelou Normal 03. Hostů byl přesně tak akorát, a všichni si ples užili a bohatou tombolu vyhráli všichni štastlivci.

Rok 2022

22.7.2022 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

XI. ročník noční soutěže
Po úmorných vedrech se přijelo schladit a uhasit žízeň 26týmů, soutěž se vydařila. Putovní pohár si odvážejí Studnice a Skuteč.

2.7.2022 - Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu IV

Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu s pořadovým číslem IV je již za námi. Stálo nás to mnoho sil a ještě více času na úkor vlastních rodin, ale dle výrazu štastných očí dětí na akci, to stálo za to. Na akci se zaregistrovalo 421 soutěžících dětí a akci naštívilo celkem cca 1500 lidí a k tomu 90 pořadatelů, za čež jim ještě jednou za výbornou spolupráci DĚKUJI.
Poděkování patří též sponzorům této akce, bez niž by to ani nešlo. DÍKY.

21.5.2022 - Župní soutěž

Po pátečních přípravách přišla v noci vichřice, k nám naštěstí nedorazila plnou silou a tak jsme v sobotu bez následku pořádali župní soutěž.
Svou premiéru si odbyla naše hasičátka, Trenér Mates si přál pod 40sec a tak se taky stalo. Čas 38,61 😉
Děti měli z poháru, šampusu a balíčku sladkostí který každý dostal obrovskou radost.
Takže hasičátka na poprvé 3. místo
Odpoledne pokračovala soutěž kategorii dospělých,
muži skončili na 4. místě, když se jim nedařilo v protivětru nastříkat.
Premiérově vítězství připadlo zaslouženě do vedlejšího Mokrejšova.
 

30.4.2022 - Stavění máje

Dne 30. dubna 2022 jsme, po ani nevíme kolika letech, postavili v Prosetíně májku. Máje stojí na dvoře obecního úřadu.

25.3.2022 - Hasičský ples

Již šestý ples po roční odmlce z důvodu COVID-19 v jsme opět pořádali v Hospůdce u Paulusů ve Vrbatově Kostelci, tentokráte v březnovém termínu, 25.3.2022, kde jsme si užili zábavu i tombolu. Každopádně musím poděkovat všem sponzorům, kteří nám věnovali ceny do tomboly, díky.

Rok 2021

23.7.2021 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

Jubilejní desátý ročník naštívilo 31 týmů z Chrudimska a Pardubicka. Skončila nadvláda Choltic, kdy jim čas stačil na druhé místo, po 4 vítězství v řadě. Putovní pohár tak jel do nedalekého Zbožnova. U žen zvítězila děvčata z Rychnova.

4.7.2021 - Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu III

Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu s číslem 3 je již za námi. Stálo nás to mnoho sil a ještě více času na úkor vlastních rodin, ale dle výrazu štastných očí dětí na akci, to stálo za to.
Na akci se zaregistrovalo 358 soutěžících dětí a akci naštívilo celkem cca 1000 lidí a k tomu 70 pořadatelů, za čež jim ještě jednou za výbornou spolupráci DĚKUJI.
Velké díky patří i Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje az ukázku vozidla a výklad Vojtěch Brokl, klukům s Airsoftovými pistolemi, děvčatům s pejsky ze ZKO Vysoké Mýto, Diana Šlechtová za ukázky.
Poděkování patří hlavně sponzorům akce, neboť bez nich by děti neměli bohatou tombolu, spoustu cen a sladkostí, občerstvení, limonádu a nanuky zdarma.
Další poděkování patří Vám všem, kteří jste přispěli vstupným dobrovolným, kde se vybralo 14.793,- Kč . My částku zaokrouhlíme na 15.000,- a odešleme na účet SDH Moravská Nová Ves, postižené tornádem. Starostka sboru byla před akcí o daru informována a již předem děkovala slovy: „milí kolegové, velmi si vážíme vaší pomoci, které nelze slovy vyjádřit“.

Fotky z akce zde:

Fotky z Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu II – 4.7.2021/

Rok 2020

24.7.2020 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

Jako jedny z mála v době COVIS 19 jsme uspořádali noční soutěž a zároveň první kolo Summer night cupu. Soutěže se zúčastnilo 33. družstev.
Již po čtvrté vyhrál u mužu tým z Choltic a žen to byl tým z Komárova.

4.7.2020 - Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu II

Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu jsme původně chtěli uspořádat na přelomu května a června, ale 1. vlna koronavirová situace, nám to nedovolila, tudíž by zvolen náhradní termín, místo tradiční fotbalové show, kterou letos SK Sokol Prosetín nepořádal. Hned u vstupu každédítě obdrželo na uvítanou sladkost a po celou dobu akce byla limonáda a nanuky zdarma. Pro děti jsme připravili několik soutěžních disciplín ve třech věkových kategorií, aby i nejmenší děti nepřišli zkrátka měli k dispozici dětský koutek, který měl obrovský úspěch a spoustu plyšáků, kteří v něm byli pro nejmenší děti si do posledního našli svého nového majitele. Některé soutěže byly s hasičskou tématikou, například do stříkání džberovkou byli zapojeni i rodiče dětí. Kromě disciplín jsme připravili i malování na obličej. Mezi soutěže byly vloženy praktické ukázky Městské Policie Skuteč s výkladem od jejich velitele. Další ukázkou byla záchrana a oživení osoby z hořící garáže za použití dýmovnic a dýchací techniky v podání našich hasičů. Hřebem odpoledne byla bohatá tomboly pro děti, kde byly skvělé ceny (díky sponzorům) např. Notebook, jízdní kolo, mobilní telefon, skateboard, spoustu deskových her,hokej STIGA a další. Této akce se zúčastnilo 230 soutěžících dětí. Po celou dobu trvání akce se o zábavu také staralo duo klaunů. Podrobnější informace a fotografie, včetněohlasů od náštěvníků, máme na facebooku.

Fotky z akce zde:

Fotky z Odpoledne plné her zábavy a adrenalinu II – 4.7.2020/

17.1.2020 - Hasičský ples

Myslím si, že ples se vydařil po všech stránkách.

Rok 2019

Anketa dobrovolní hasiči roku 2019

V roce 2019 jsme se potřetí přihlásili do Ankety dobrovolní hasiči roku (dále jen ADHR). Přihlásili jsme akci Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu. V září 2019 jsme byli vybráni mezi finalisty, a rozjelo se hlasování. V říjnu měl velitel telefon z České televize o natáčení medailonku pro přenos a to znamenalo, že jsme mezi prvními třemi. V listopadu jsme vyrazili na slavností vyhlášení výsledků do Bobyhall v Brně. No a …. Jsme vítězi ADHR 2019 mezi sbory Východ Čech a získali jsme hlavní cenu, skleněnou přilbu, finanční dar 60.000,-, vysílačku Hytera a další ceny.
Ocenění pro nás znamená obrovských úspěch. Jsme maličký sbor a uspět v tak velké konkurenci je pro nás velkou ctí. Výhru využijeme na hasičskou výzbroj, boty, přilby, zásahové obleky.“, sdělil s prvními dojmy velitel HS Prosetín, pan Martin Vít.
Celým slavnostním večerem provázel herec, moderátor a patron ankety Petr Rychlý. Hudební složku zajistila zpěvačka a patronka Ilona Csáková a skupina Slza.

26.7.2019 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

Tři týmy se dostali pod 20 vteřin a skončili na bedně. 1. Choltice, 2. Skuteč, 3. Morašice. U žen 1. Skuteč, 2. Lukavice, 3. Vinary

28.6.2019 - Souboj Titánů III

Na záčátku to byla pouhá sázka mezi dvěma týmy ČHJ Prosetín vs. SDH Žďárec u Skutče a dnes už je to legenda.
Předem daný výběr borců Žďárecké šlechty vyzval předem daný výběr veteránů ČHJ Prosetín k souboji Titánů a to v požárním útoku, dle pravidel ligy CR na jednotný stroj PS18. Poběží se dvoukolově, z nichž se lepší čas počítá. Vítez nic nevyhrává, jen čest a slávu, ale prohraný platí sud 12° piva Plzeň, který se za účasti všech nominovaných borců ihned vypije. Takto zněla první pravidla, nynější už jsou jiná 😉
Souboj bude složen ze tří kol, časy se budou sčítat, takže nic nic není do úplného konce jednoznačné.
1. kolo požární útok na 3B nástřik – losovačka – borci před útokem si vylosují pozici na které poběží, jen strojník může zůstat, ale pouze že se to oznamí před losování.
2. kolo pivní štafeta 5ti lidí z týmu
3. kolo opět požární útok na 3B nástřik – opětovná losovačka
Vítěz bude dán nejnižším součtem časů jednotlivých kol
Samozřejmě nebude chybět ani slavností nástup, nějaká ta hymna, a představení soutěžících 😀

Vítej zlatý hatricku!!!

31.5.2019 - Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu

 

11.1.2019 - Hasičský ples

 

Rok 2018

15.12.2018 - 6. ročník Vánočního kapra

Na v tuto chvíli poslední 6. ročník přijelo 27 týmů a vyhrál SDH Markvarec (JH) a ženy Rychnov.

27.7.2018 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

Poslední červencový páteční večer patřil v Prosetíně hasičům. Dne 27.7.2018 od 22 hodin se konala noční soutěž O pohár starosty obce Prosetín. Soutěžit přijelo 36 družstev, 24 mužských, 8 ženských a 4 družstva veteránů. V doprovodné soutěži O nejrychlejší náběr se utkalo 19 mužských a 5 ženských dvojic. Soutěžící týmy přišli podpořit místostarosta obce Jiří Novotný a nezávislý kandidát do senátu starosta města Hlinska Miroslav Krčil.
Putovní pohár obhájil Sbor dobrovolných hasičů Choltice s novým traťovým rekordem 19.24, druzí skončili borci z SDH Zbožnov s časem 20.35 a třetí skončili Otradov A s časem 20.81. Domácí tým ČHJ Prosetín šel na řadu jako poslední, ale všem zatrnulo, neboť rychlejší pravý proudař měl nastříkáno v čase 19.69, ale levý proudař měl čas 22.29, což stačilo na 6. místo. V ženské kategorii patřilo zlato ženám z SDH Skuteč B (31.14), na druhém místě se umístila děvčata z SDH Rychnov (31.48), a bronz si odvezla děvčata z SDH Skuteč A (31.52). U veteránů si pohár za 1. místo odvezlo družstvo SDH Vinary (24.64), stříbrná příčka patřila domácím veteránům z ČHJ Prosetín (27.89) a pohár za třetí místo si po dlouhých 10ti letech odvezl sousední SDH Kvasín (36.18). Doprovodnou soutěž o nejrychlejší náběr s časem 8.69 vyhráli jako loni kluci z SDH Moravany a u žen byla nejrychlejší děvčata z SDH Stradouň s časem 9.73.
Pořadatelé tímto děkují všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu soutěže a největší dík patří sponzorům, kteří věnovali ceny.

24.6.2018 - Prezidentské kolo - postupová soutěž ČHJ

V neděli 24.6.2018 jsme uspořádali Prezidentské kolo ČHJ. 100m překážek a štafetu 4x100m jsme uspořádali na stadionu ve Skutči a poté jsme se přemístili na hlavní hřiště do Prosetína, kde byla královská disciplína požární útok. Počasí nám moc nepřálo a ikdyž jsme měli vše vyborně zorganizovane a překážky byly v mžiku uklizené a postaveny tam, kam patří, zlobil nás ve Skutči signal nové časomíry. I přes půlhodinové zdržení jsme nakonec 100m překážek odběhali a poté se přesunuli na oběd a útoky do Prosetína, kde už bylo vše OK.
 

19.1.2018 - Hasičský ples

Již třetí ples v novodobé historii jsme opět kvůli absenci sálu v Prosetíně pořádali v Hospůdce u Paulsů ve Vrbatově Kostelc. První ceny zůstali ve Vrbatově Kostelci. Každopádně musím poděkovat všem sponzorům, kteří nám věnovali ceny do tomboly, díky.

Rok 2017

19.12.2017 - 5. ročník Vánočního kapra

Již pátý ročník zimní soutěže O vánočního kapra !!!

28.7.2017 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

Jedna z nejvyšších účastí na našich soutěžích.

13.5.2017 - Župní soutěž - postupová soutež ČHJ

V sobotu 13.5.2017 jsme uspořádali po 3 letech pod záštitou radního Pardubického kraje Ing. Pavla Šotoly opět župní soutěž Východočeské župy české hasičské jednoty. Při této přiležitosti byl předán i dar Pardubického kraje, a to lékárna a svítilna pro každý sbor. Zúčastnilo se 11 mužských týmů, 4 družstva žen, 4 družstva starších žáků, 4 družstva mladších žáků a 2 družstva přípravek. Soutěžilo se v disciplíně požárního útoku a to dvoukolově, kde se započítaval lepší čas. V kategorii mužů zvítězilo domící družstvo z Prosetína, následování Hlinskem A a bronzová příčka patřila Krásnému. V kategorii žen první skončili ženy z Hlinska A následovány Hlinskem B a třetími Podlažicemi. Starší žáci první Hlinsko, druhé Podlažice, a třetí Včelákov. Mladší žáci první Hlinsko, druhá Přelouč B a třetí Přelouč A. A ti nejmenší zvítězili všichni, ale Hlinsko mělo lepší čas a druzí byli nejmeší z Přelouče.

Všem děkuji za účast a také všem, kteří byli nápomocni k zorganizování této soutěže.
 

27.1.2017 - Hasičský ples

 

Rok 2016

10.12.2016 - 4. ročník Vánočního kapra

V sobotu 10. prosince 2016 jsme pořádali již 4. ročník soutěže v požárním útoku O vánočního kapra. Tento ročník byl vyjímečný tím, že jsme byli vybráni na online přenos zdarma, od Fire TV za přispění Radek Vincker – Hranice. Zúčastnilo se 41 družstev a na prvním místě v kategorii mužů se umístili Smidary, na druhé Hrobice a bronzovou příčku obsadila Česká Bělá. V kategorii žen první Smidary, druhé Holice a třetí Stéblová. Vše by se nemohlo uskutečnit bez pomoci sponzorů a velké aktivity členů sboru a Sokola Prosetín. Za což jim děkuji.

22.7.2016 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

5. ročníku soutěže O pohár starosty obce Prosetín se zúčastnilo 40 teamů a 28 dvojic v soutěži O nejrychlejší náběr.

V kategorii mužů zvítězili kluci ze Svídnice a odvezli si hlavní cenu sud piva, druhé místo obsadili kluci z Rosic a odvezli si prase, a jejich proudař Martin Šach vyhrál v soutěži nejrychlejšího proudaře, a třetí místo patřilo klukům ze Zbožnova. U děvčat zvítězili holky ze Štěpánova a i jejich levá proudařka vyhrála cenu nejrychlejší proudařky, druhé skončili holky z Hlinska a na třetím místě překvapili holky z Vinar.

V soutěži o nejrychlejší náběr neměli konkurenci v obouch kategoriích Čeperka a jejich dvojice zvítězili a odvezli si sud piva a soudek vína.

1.7.2016 - Souboj Titánů

3.6.2016 - Dětský den + taneční zábava

 
Začali jsme v 16 hodin soutěžemi pro děti, které trvali do 18 hodin. Děti soutěžili v 15ti disciplínách, za jejich absolvování dostávali body, za které si mohli nakoupit sladkosti. Od 18:30 byla ukázka hašení hořícího auta v provedení ČHJ Hlinsko. Poté následovali hry pro děti i dospělé v židličkované,nafukování balonků a stříhaní bonbonů po slepu. Po slosování tomboly (1.cena hokej Stig 2.cena tablet) dostala slovo kapela Quatro a hrála nám do časných ranních hodin. Na závěr bych rád poděkoval všem sponzorům, neboť bez nich by se tato akce těžko zajistila.

8.1.2016 - Hasičský ples

 

Rok 2015

12.12.2015 - zimní soutěž - O vánočního kapra

24.7.2015 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

 

Rok 2014

13.12.2014 - zimní soutěž - O vánočního kapra

Na svátek Lucie jsme pořádali 2. ročník zimní soutěže O vánočního kapra, bohužel jsme nemohli jít na naši mašinu Lucinku, která byla na opravě. Do závodů se přihlásilo 46 týmů ale celkově jich nakonec zavodilo 31 i to je pro nás velkým úspěchem ale naopak i trochu zklamáním. Hodnocení od jedné ze soutěžících: je super, že to je v prosinci,parking v pohodě, stánky blízko, parádně se dalo sednout, dobrej music mix, ceny pro každej tým, ale příště si na to bláto beru holinky, celkově, to bylo fajn takže moje známka je za 9z10ti;) Další koment: Přijemna atmosfera,skvěle závody i občerstveni,díky pořadatelum všem za- sdh-komárov; Atmosféra super, organizace závodů kvalitni, díky poradatelum a závodníkům – SDH Bezděčí u Trnávky
Poděkování patří i Sokolu, který nám pomohl vše zvládnout. Takže za rok čau 😉

Video ze soutěže

25.7.2014 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

Pořádali jsme již III. ročník noční soutěže O pohár starosty obce. Dle ohlasů, se vše zadařilo, jak mělo, až na náš útok. Soutěž probíhala za umělého osvícení tréninkového hřiště na 2B nástřik. A byly to rekordní závody co se týka přihlášených týmu. Hodně nás překvapila doplňková soutěž o nejrychleší náběr kterou budeme za rok při závodech pořadat zase. Celkové výsledky jsou níže. Musím poděkovat Sokolu za pomoc při uspořádání závodů za rok čau.

17.5.2014 - Župní soutěž - postupová soutež ČHJ

Dobrý den, dovolte, abych vás informoval o průběhu Župních závodů, které se letos konaly v areálu SK Sokol Prosetín. Začnu hned dopoledne, kdy se konaly závody pro ty nejmladší z nás, a to útoky přípravky, mladších žáků a starších žáků. Bohužel již od rána silně pršelo a tak byla trať silně podmáčená a mnohé na tom nezměnilo ani zámkové podloží pod platem. Ale závodního ducha mladých hasičů nemohlo pár kapek zlomit a tak se připravily na start, a jako zázrakem se počasí umoudřilo a přestalo pršet. Jako první šli na start ty nejmladší. Oba dva týmy přípravky byly z Přelouče a vyhráli hasiči Přelouč B. Po nich šli na řadu mladší žáci, nám ukázali jak se přes zimu připravovali a předvedli výborné výkony, ale vítěz může být jen jeden a tím byli hasiči z Hlinska. A jako poslední nastoupili starší žáci, ve kterých jsme měli zastoupení i my. Závodníci se na rozmáčené trati předvedli své nejlepší výkony. A jako nejlepší skončili hasiči z Hlinska. Naši hasiči měli bohužel NP (Mates šáhnul na rozdělovač), ale časově by skončili druzí. Odpoledne bylo vyhrazeno pro útoky mužů a žen. A jak na dopolední závody přestalo pršet, na odpoledne se opět rozpršelo. A tak se konaly závody za deště, který sílil. Jako první se na start postavilo družstvo z Mrákotína a na této pozici zůstalo až do konce. Ale ani ostatní družstva nezklamala a navzdory špatnému počasí předvedla své nejlepší výkony. Jako druzí skončili muži z Prosetína, následováni mužstvem z Hlinska A. V Župní soutěži bylo pořadí následovné: Na prvním místě Prosetín, na druhém Hlinsko a na třetím hasiči z Krásného. Po mužích se trať přestavěla pro útoky žen. První na řadu šly ženy z Prosetína, kterým se čas bohužel nezapočítal z důvodu nefungujících terčů, a tak pokus opakovaly. Poté už ale vše šlo tak, jak má a závody byly odběhnuty. Na prvním místě se umístily ženy z Leštinky, na druhém Hlinsko a na třetím místě ženy z Prosetína a jelikož skončily v Župě na druhém místě, postupují spolu s Hlinskem na Mistrovství ČR. Bohužel rozstřely se musely vzhledem k počasí zrušit. Ještě následovalo slavnostní vyhlášení a Prosetínské závody byly u konce. Po skončení závodů následovala zábava, ale i na ní se nevlídné počasí podepsalo. Jménem ČHJ Prosetín, bych chtěl poděkovat všem, kdo se podílel na organizaci a také všem družstvům za jejich účast a těšíme se na další akce.

Rok 2013

14.12.2013 - zimní soutěž - O vánočního kapra

Poprvé jsme pořadali soutěž v zimě a jsme snad 1. kdo ji z okresu chrudim pořádal. S počtem týmů jsme byli spokojeni vždyt přijeli týmy až z mladoboleslavska, Víme, že závody měli nějaké muchy ale to do II. ročníku spravíme.

22.6.2013 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

Pořádali jsme již II. ročník noční soutěže O pohár starosty obce, kde jsme měli co napravovat z minulého ročníku, a to jak po organizační, tak i sportovní stránce. Dle ohlasů, se vše zadařilo, jak mělo, až na malé nedostatky ozvučení. Soutěž probíhala za umělého osvícení tréninkového hřiště na 3B nástřik muži a ženy na 2B nástřik, což dělalo některým týmům problémy. Přijeli i týmy vzálené, např. SDH Dolní Dobrouč UO (65km), které nalákala cena za 1. místo sud piva Rychtář. Shrnu-li to, tak DOUBLE v podání prvního místa žen i můžu na domácí půdě hovoří samo za sebe. Celkové výsledky jsou níže. Musím poděkovat Sokolu a ČHJ Hlinsko za pomoc při uspořádání závodů.

31.5.2013 - Dětský den

31.5.2013 jsme pořádali v areálu Sokola Prosetín Dětský den. Pro děti jsme si připravily odpoledne plné zábavy a her, jako například skákáni v pytli, házení kroužků, chytání rybiček, útok na hydrant, atd. Po splnění každé disciplíny byly děti odměněny různými sladkostmi a dárky. Nechyběla ani trampolína, na které se děti vyřadily. Po ukončení her a vyhodnocení disciplín děti dostaly medaile a losy do tomboly, kde jako první cena, byl mobilní telefon značky Sony. Dále byla na programu ukázka činnosti hasičů a to konkrétně hašení hořícího automobilu výjezdové jednotky z Hlinska, v čele s naším členem Martinem Rybenským. A proto bych tímto chtěl poděkovat hlineckým hasičům za ochotu a pomoc při organizaci dětského dne. Poté následovala ukázka požárního útoku nejmladších hasičů ČHJ Prosetín. Po ukončení útoku jsme se přesunuly blíže k podiu, kde byla dětem pro radost vystříkána pěna, ve které mohly dovádět a skotačit, a neskotačily jen děti. Na konec následovalo vyhlášení tomboly a večerní piškotéka s židličkovanou.
Tímto, bychom chtěli poděkovat Sokolu Prosetín, OÚ Prosetín za pomoc a podporu, a hlavně dětem s rodiči, že přišli a užili si toto odpoledne s námi. Doufáme, že takovýchto akcí bude do budoucna přibývat.

Fotky z dětského dne

Rok 2012

29.6.2012 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

V pátek 29.6.2012 jsme pořádali první noční závody v Prosetíně ve spolupráci s SK SOKOL Prosetín a OÚ Prosetín. Nejdříve jsme měli problém s elektrikou a poté s časomírou, ale i tyto problémy jsme nějak zvládli. Nemohu říct, že soutěž se úplně vydařila, ale špatná určitě nebyla. Z našich chyb se příště vyvarujem a 2. ročník bude určitě lepší.