Naše výjezdy

Rok 2020

#61/2020 - Technická pomoc - dezinfekce

#60/2020 - Technická pomoc - odstranění stromu

27.12.2020 byl vyhlášen poplach na spadlý strom mezi Prosetínem a Mokrýšovem.

#59/2020 - Technická pomoc - dezinfekce

#58/2020 - Technická pomoc - odstranění stromu

5.12. ráno výjezd na spadlý strom na silnici mezi Prosetínem a Kvasínem.

#57/2020 - Požár - požár stromu

3.12 v 13.28 byl vyhlášen poplach naší jednotce na požár v Malinném, chata u kolejí na požár thuji. V 13.40 jsme vyjeli a na místo jsme dorazili v 13.43 za jednotkou ze Skutče. Následně dorazili HZS Hlinsko. Jednotka ze Skutče oheň uhasila pomocí kbelíku a vody z přilehlého lomu, nám velitel zásahu nařídil práci s motorovou pilou, kterou jsme o víkendu školili.

#50 až 56/2020 - Technická pomoc - dezinfekce

#44 až 49/2020 - Technická pomoc - čerpání vody

Dne 14.10. v 6.48hod byl vyhlášen poplach výjezdové jednotce Prosetín k domu č.p. 100, kde byla zatopena zahrada a sklep, po vyčerpání sklepa jsme se přemístili k domu č.p. 109 kde jsme vyčerpali dva sklepy, bohužel než jsme sklepy vyčerpali, měli jsme sklep v č.p. 100 opět plný, takže jsme kalovku přemístili zpět. To už na cestě byli i kluci z Malinného, kteří čerpali vodu ze sklepa v Malinném č.p.5.
Poté, co přijeli pomoct z čerpáním zahrady č.p. 100, byli odvoláni k čerpání vody ze zahrady č.p. 208, kde voda ohrožovala včelstvo. Mezitím, co jsme plovoucím čerpadlem a dalšími dvěma čerpadly, čerpali vodu v č.p.100, byl nám hlášen další zatopený sklep a to v č.p. 98 a následně i z č.p. 99.
Zásah byl ukončen 16:30hod.

#40 až 43/2020 - Technická pomoc - dezinfekce

#39/2020 - Požár - porost

V 5:33 byl vyhlášen požární poplach operačním střediskem HZS pro jednotku Prosetín. Kdosi z projíždějících nahlásil stoupající dým z pole směrem na Skuteč. V 5:38 naši hoši vyjeli a v 5:42 byli na místě jako první. V těsném závěsu za nimi hasiči Skuteč a HZS Hlinsko. Jednalo se o požár pole o rozměrech 2x2m.

#38/2020 - Technická pomoc - dezinfekce

#37/2020 - Technická pomoc - odstranění stromu

Spadlý strom mezi Mrákotínem a Malinném.

#33 až 36/2020 - Technická pomoc - čerpíní vody

Bohužel v noci z neděle na pondělí nás zasáhl vydatný déšť. Již ráno v 5 hodin byl stav potoka u školy na 40cm, následoval monitoring a pak to všechno začalo. V 9:53 se rozezněl na mobilech poplach poprvé, když jsme s hasiči z Malinného, Skutče a Žďárce čerpali vodu z rybníku, u kterého hrozilo protržení hráze, poté se část družstva přesunula do Klínku a po zkušenostech z minulého týdne si přizvala kluky z Mokrýšova, při doplnění a rozvozu paliva jsme potkali auto na boku mimo komunikaci, zjistili jsme zda jsou všichni v pořádku, pomohli dostat auto na všechny kola a po konzultaci pokračovali do Žďárce. Poté, co družstvo z Prosetína po dohodě s velitelem zasahu skončilo zásah ve Ždárci jsme se přesunuli společně se skutečskými hasiči do Malinného, kde jsme jim přenechali čerpání sklepa a přesunuli se do Prosetína. Tam jsme se rozdělili na 3 party, jedna v Klínku, druhá u hřiště a třetí k Malinským, poté co byla u Malinských hotovo, se 3 parta přesunula k Paulusom do sklepa. To už ve Žďárci bylo vše pod kontrolou a tak jsme se všichni společně s družstvem z Malinného přesunuli do Klínku. Po skončení v Klínku jsme ještě projížděli obcí, zda nepotřebuje někdo pomoc. Před 19 hodinou jsme se vrátili zpět na základnu.
Musíme ovšem poděkovat i drahým polovičkám, které se střídají v občerstvení.

#32/2020 - Technická pomoc - dezinfekce

#29 až 31/2020 - Technická pomoc - čerpání vody

V sobotu 20.6. jsme od 15 do 19hodin čerpali vodu ze zahrad u hřiště, kde voda začala ohrožovat včely v úlech. Dále jsme čerpali vodu z kanálu, který nezvládl nápor vody ze hřiště a přilehlých luk.
V neděli 21.6. v ranních hodinách jsme byli vysláni na čerpání vody z kanálu u hřiště, kde jsme pokračovali z předchozího dne.
Druhá část se přemístila na čerpání do Klínku, kde jsme čerpali vodu ze sklepa a koupaliště, kde se voda rozlévala do okolí. Společně s hasiči z Malinného a Mokrýšova se nám podařilo vodu dostat pod kontrolu a před 14hod jsme se vrátili na základnu.

#28/2020 - Únik plynu

V pátek 19.6. byla jednotka vyslána na překopnutí plynového potrubí na Horní Prosetín, kde byla velitelem zásahu požádána o řízení dopravy.

#27/2020 - Technická pomoc - 2. SPA pytlování

V neděli 14.6. hladina Mrákotínky byla u školy na 60cm a 2 stupni povodňové aktivity. Všichni hasiči byli svoláni na pytlování a následný monitoring.

#26/2020 - Technická pomoc - odstranění spadlého stromu

Po bouřce, která se přehnala naší obcí, jsme byli vysláni i mimo katastr obce Prosetín na odstranění spadlé větve přes silnici III. třídy Prosetín Mrákotín. Na odstranění se podílela obě družstva Prosetín a Malinné. Ve stejný okamžik probíhal i zásah HZS Hlinsko a SDH Skuteč v Mokrýšově, kde byla dopravní nehoda se zraněním.

#6 až 25/2020 - Technická pomoc - dezinfekce

#5/2020 - Technická pomoc - dezinfekce

Tentokráte už ve vlastní režii jsme dne 23.3.2020 provedli dezinfekci veřejných prostor obce, autobusové a vlakové zastávky a kontejnerů v Malinném, Mokrýšově a zbytku Prosetína.

#4/2020 - Technická pomoc - dezinfekce

Ve spolupráci s JSDH Topol – Chrudim jsme dne 22.3.2020 provedli dezinfekci veřejných prostor obce, autobusové a vlakové zastávky a kontejnerů.

#2 a 3/2020 - Technická pomoc - rozvoz ochranných pomůcek

Ve dnech 18.3. a 19.3. jsme na požádání krizového štábu obce, který byl svolán vlivem vlivem rostoucí koronavirové pandemie, roznášeli ochranné balíčky seniorům v obcích Prosetín, Malinné a Mokrýšov.

#1/2020 - Technická pomoc - odstranění překážek

Dne 10.2.2020 vlivem orkánu, který se přehnal přes Českou republiku, došlo k převrácení a „odfouknutí“ stánku na hřišti SK Sokol na silnici vedoucí na Mrákotín. Poplach byl vyhlášen v 16:12 a už v 16:26 jsme byli zpět na základně. Stánek jsme odnesli “ v teplejch“ a přikurtovali k pevné překážce.