kolaž web2

Pořádané akce v roce 2014

17.5.2014 - Župní soutěž - postupová soutež ČHJ

Dobrý den, dovolte, abych vás informoval o průběhu Župních závodů, které se letos konaly v areálu SK Sokol Prosetín. Začnu hned dopoledne, kdy se konaly závody pro ty nejmladší z nás, a to útoky přípravky, mladších žáků a starších žáků. Bohužel již od rána silně pršelo a tak byla trať silně podmáčená a mnohé na tom nezměnilo ani zámkové podloží pod platem. Ale závodního ducha mladých hasičů nemohlo pár kapek zlomit a tak se připravily na start, a jako zázrakem se počasí umoudřilo a přestalo pršet. Jako první šli na start ty nejmladší. Oba dva týmy přípravky byly z Přelouče a vyhráli hasiči Přelouč B. Po nich šli na řadu mladší žáci, nám ukázali jak se přes zimu připravovali a předvedli výborné výkony, ale vítěz může být jen jeden a tím byli hasiči z Hlinska. A jako poslední nastoupili starší žáci, ve kterých jsme měli zastoupení i my. Závodníci se na rozmáčené trati předvedli své nejlepší výkony. A jako nejlepší skončili hasiči z Hlinska. Naši hasiči měli bohužel NP (Mates šáhnul na rozdělovač), ale časově by skončili druzí. Odpoledne bylo vyhrazeno pro útoky mužů a žen. A jak na dopolední závody přestalo pršet, na odpoledne se opět rozpršelo. A tak se konaly závody za deště, který sílil. Jako první se na start postavilo družstvo z Mrákotína a na této pozici zůstalo až do konce. Ale ani ostatní družstva nezklamala a navzdory špatnému počasí předvedla své nejlepší výkony. Jako druzí skončili muži z Prosetína, následováni mužstvem z Hlinska A. V Župní soutěži bylo pořadí následovné: Na prvním místě Prosetín, na druhém Hlinsko a na třetím hasiči z Krásného. Po mužích se trať přestavěla pro útoky žen. První na řadu šly ženy z Prosetína, kterým se čas bohužel nezapočítal z důvodu nefungujících terčů, a tak pokus opakovaly. Poté už ale vše šlo tak, jak má a závody byly odběhnuty. Na prvním místě se umístily ženy z Leštinky, na druhém Hlinsko a na třetím místě ženy z Prosetína a jelikož skončily v Župě na druhém místě, postupují spolu s Hlinskem na Mistrovství ČR. Bohužel rozstřely se musely vzhledem k počasí zrušit. Ještě následovalo slavnostní vyhlášení a Prosetínské závody byly u konce. Po skončení závodů následovala zábava, ale i na ní se nevlídné počasí podepsalo. Jménem ČHJ Prosetín, bych chtěl poděkovat všem, kdo se podílel na organizaci a také všem družstvům za jejich účast a těšíme se na další akce.

25.7.2014 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

Pořádali jsme již III. ročník noční soutěže O pohár starosty obce. Dle ohlasů, se vše zadařilo, jak mělo, až na náš útok. Soutěž probíhala za umělého osvícení tréninkového hřiště na 2B nástřik. A byly to rekordní závody co se týka přihlášených týmu. Hodně nás překvapila doplňková soutěž o nejrychleší náběr kterou budeme za rok při závodech pořadat zase. Celkové výsledky jsou níže. Musím poděkovat Sokolu za pomoc při uspořádání závodů za rok čau.

13.12.2014 - zimní soutěž - O vánočního kapra

Na svátek Lucie jsme pořádali 2. ročník zimní soutěže O vánočního kapra, bohužel jsme nemohli jít na naši mašinu Lucinku, která byla na opravě. Do závodů se přihlásilo 46 týmů ale celkově jich nakonec zavodilo 31 i to je pro nás velkým úspěchem ale naopak i trochu zklamáním. Hodnocení od jedné ze soutěžících: je super, že to je v prosinci,parking v pohodě, stánky blízko, parádně se dalo sednout, dobrej music mix, ceny pro každej tým, ale příště si na to bláto beru holinky, celkově, to bylo fajn takže moje známka je za 9z10ti;) Další koment: Přijemna atmosfera,skvěle závody i občerstveni,díky pořadatelum všem za- sdh-komárov; Atmosféra super, organizace závodů kvalitni, díky poradatelum a závodníkům – SDH Bezděčí u Trnávky
Poděkování patří i Sokolu, který nám pomohl vše zvládnout. Takže za rok čau 😉

Video ze soutěže