Naše výjezdy

Rok 2019

#3/2019 - Taktické cvičení - dálková doprava vody

Dne 10.2.2020 vlivem orkánu, který se přehnal přes Českou republiku, došlo k převrácení a „odfouknutí“ stánku na hřišti SK Sokol na silnici vedoucí na Mrákotín. Poplach byl vyhlášen v 16:12 a už v 16:26 jsme byli zpět na základně. Stánek jsme odnesli “ v teplejch“ a přikurtovali k pevné překážce.

V sobotu 11. května 2019 v 16:55 se Prosetínem, Malinném a Mokýšovem rozezněla v obecním rozhlase siréna, svolávající místní dobrovolné hasiče k taktickému cvičení dálkové dopravy vody z lomu Pod stodolou k Malinnému, ketré bylo naplánováno s okrskem Holetín. V 17:00 místní jednotka vyjela na místo, poté dorazila jednotka z Malinného, Kvasína, Vrbatova Kostelce, Tisovce, Holetína, Babáků, a jako poslední z Příkrakova, ta dorazila v 17:13. Již v 17:23 byla hadicové vedení nataženo a voda proudila hadicemi. Po zádrhelu na sání vody, již vše bylo bez problémů. Akce byla ukončena v 17:50 a poté následovalo vyhodnocení akce velitelem okrsku Holetín Marcelem Ťopkem z SDH Kvasín, který poděkoval přítomným 31 hasičům z 8mi sborů. Na této akci mě jako velitele mrzí, že se za Prosetín zúčastnili pouze 4 hasiči z takřka padestátky členů, a že ostatní školení nepotřebují.

#2/2019 - Technická pomoc

Dne 10.4.2019 jsme na požádání starosty obce testovali průtoky splaškové a dešťové kanalizace v lokalitě nové zástavby za hospodou.

#1/2019 - Technická pomoc

V sobotu 9.3.2019 jsme na požádání starosty obce čistili kanály mezi hospodou na Dukle a křižovatkou u školy. Vzhledem k provozu jsme byli nuceni uazvřít jeden pruh silnice a řídit provoz kyvadlově a přes přejezdy hadic.