kolaž web2

Pořádané akce v roce 2019

Anketa dobrovolní hasiči roku 2019

V roce 2019 jsme se potřetí přihlásili do Ankety dobrovolní hasiči roku (dále jen ADHR). Přihlásili jsme akci Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu. V září 2019 jsme byli vybráni mezi finalisty, a rozjelo se hlasování. V říjnu měl velitel telefon z České televize o natáčení medailonku pro přenos a to znamenalo, že jsme mezi prvními třemi. V listopadu jsme vyrazili na slavností vyhlášení výsledků do Bobyhall v Brně. No a …. Jsme vítězi ADHR 2019 mezi sbory Východ Čech a získali jsme hlavní cenu, skleněnou přilbu, finanční dar 60.000,-, vysílačku Hytera a další ceny.
Ocenění pro nás znamená obrovských úspěch. Jsme maličký sbor a uspět v tak velké konkurenci je pro nás velkou ctí. Výhru využijeme na hasičskou výzbroj, boty, přilby, zásahové obleky.“, sdělil s prvními dojmy velitel HS Prosetín, pan Martin Vít.
Celým slavnostním večerem provázel herec, moderátor a patron ankety Petr Rychlý. Hudební složku zajistila zpěvačka a patronka Ilona Csáková a skupina Slza.

11.1.2019 - Hasičský ples

 

31.5.2019 - Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu

 

28.6.2019 - Souboj Titánů III

Na záčátku to byla pouhá sázka mezi dvěma týmy ČHJ Prosetín vs. SDH Žďárec u Skutče a dnes už je to legenda.
Předem daný výběr borců Žďárecké šlechty vyzval předem daný výběr veteránů ČHJ Prosetín k souboji Titánů a to v požárním útoku, dle pravidel ligy CR na jednotný stroj PS18. Poběží se dvoukolově, z nichž se lepší čas počítá. Vítez nic nevyhrává, jen čest a slávu, ale prohraný platí sud 12° piva Plzeň, který se za účasti všech nominovaných borců ihned vypije. Takto zněla první pravidla, nynější už jsou jiná 😉
Souboj bude složen ze tří kol, časy se budou sčítat, takže nic nic není do úplného konce jednoznačné.
1. kolo požární útok na 3B nástřik – losovačka – borci před útokem si vylosují pozici na které poběží, jen strojník může zůstat, ale pouze že se to oznamí před losování.
2. kolo pivní štafeta 5ti lidí z týmu
3. kolo opět požární útok na 3B nástřik – opětovná losovačka
Vítěz bude dán nejnižším součtem časů jednotlivých kol
Samozřejmě nebude chybět ani slavností nástup, nějaká ta hymna, a představení soutěžících 😀

Vítej zlatý hatricku!!!

26.7.2019 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

Tři týmy se dostali pod 20 vteřin a skončili na bedně. 1. Choltice, 2. Skuteč, 3. Morašice. U žen 1. Skuteč, 2. Lukavice, 3. Vinary