kolaž web2

Pořádané akce v roce 2018

19.1.2018 - Hasičský ples

Již třetí ples v novodobé historii jsme opět kvůli absenci sálu v Prosetíně pořádali v Hospůdce u Paulusů ve Vrbatově Kostelc. První ceny zůstali ve Vrbatově Kostelci. Každopádně musím poděkovat všem sponzorům, kteří nám věnovali ceny do tomboly, díky.

24.6.2018 - Prezidentské kolo - postupová soutěž ČHJ

V neděli 24.6.2018 jsme uspořádali Prezidentské kolo ČHJ. 100m překážek a štafetu 4x100m jsme uspořádali na stadionu ve Skutči a poté jsme se přemístili na hlavní hřiště do Prosetína, kde byla královská disciplína požární útok. Počasí nám moc nepřálo a ikdyž jsme měli vše vyborně zorganizovane a překážky byly v mžiku uklizené a postaveny tam, kam patří, zlobil nás ve Skutči signal nové časomíry. I přes půlhodinové zdržení jsme nakonec 100m překážek odběhali a poté se přesunuli na oběd a útoky do Prosetína, kde už bylo vše OK.
 

27.7.2018 - Noční soutěž - O pohár starosty obce

Poslední červencový páteční večer patřil v Prosetíně hasičům. Dne 27.7.2018 od 22 hodin se konala noční soutěž O pohár starosty obce Prosetín. Soutěžit přijelo 36 družstev, 24 mužských, 8 ženských a 4 družstva veteránů. V doprovodné soutěži O nejrychlejší náběr se utkalo 19 mužských a 5 ženských dvojic. Soutěžící týmy přišli podpořit místostarosta obce Jiří Novotný a nezávislý kandidát do senátu starosta města Hlinska Miroslav Krčil.
Putovní pohár obhájil Sbor dobrovolných hasičů Choltice s novým traťovým rekordem 19.24, druzí skončili borci z SDH Zbožnov s časem 20.35 a třetí skončili Otradov A s časem 20.81. Domácí tým ČHJ Prosetín šel na řadu jako poslední, ale všem zatrnulo, neboť rychlejší pravý proudař měl nastříkáno v čase 19.69, ale levý proudař měl čas 22.29, což stačilo na 6. místo. V ženské kategorii patřilo zlato ženám z SDH Skuteč B (31.14), na druhém místě se umístila děvčata z SDH Rychnov (31.48), a bronz si odvezla děvčata z SDH Skuteč A (31.52). U veteránů si pohár za 1. místo odvezlo družstvo SDH Vinary (24.64), stříbrná příčka patřila domácím veteránům z ČHJ Prosetín (27.89) a pohár za třetí místo si po dlouhých 10ti letech odvezl sousední SDH Kvasín (36.18). Doprovodnou soutěž o nejrychlejší náběr s časem 8.69 vyhráli jako loni kluci z SDH Moravany a u žen byla nejrychlejší děvčata z SDH Stradouň s časem 9.73.
Pořadatelé tímto děkují všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu soutěže a největší dík patří sponzorům, kteří věnovali ceny.

15.12.2018 - 6. ročník Vánočního kapra

Na v tuto chvíli poslední 6. ročník přijelo 27 týmů a vyhrál SDH Markvarec (JH) a ženy Rychnov.