Naše výjezdy

Rok 2022

#5/2022 - Technická pomoc - Odstranění nebezpečných stavů

V sobotu 26. listopadu 2022 jsme za pomoci výsuvného žebříku a motorové pily ořezali asi 100let starý ořech, který byl dutý a poškozený a hrozil pádem na blízké elektrické vedení.

#4/2022 - Technická pomoc - Likvidace obtížného hmyzu

Ve středu 10.8.2022 jsme likvidovali vosí hnízda v kontejneru na sklo na horním Prosetíně.

#3/2022 - ZOČ - Asistence při pálení

Ve čtvrtek 14. dubna 2022 jsme prováděli dohled nad pálení hromady větví. Při rozšiřování ohně mimo daný prostor jsme provedli uhašení daného místa. Poté jsme požářiště prolili vodou a činnost ukončili.

#2/2022 - Taktické cvičení - Požár osobního automobilu

Na pátek 25.2.202 bylo naplánováno taktické cvičení. Po příjezdu na místo zásahu byl osobní automobil v plném rozsahu hoření, byl nasazen vysokotlaký proud. Bohužel se během použití dostala do proudnice nečistota a proto byl nasazen druhý útočný C proud, kterým byl automobil uhašen. Místo události bylo osvětleno stožárem z CAS, také bylo použito náhradní osvětelní z CAS pomocí elektrocentrály a přenosných reflektorů. V blízskosti místa zásahu se nacházela figurina (osoba v šoku), kterou zasahující hasiči nalezli a byla jí poskytnuta první pomoc. Po zhodnocení chyb na místě zásahu, byl zásah ukončen a jednotka se vrátila zpět na základnu. Taktické cvičení ověřilo akceschopnost jednotky, prověřilo schopnosti zasahujících hasičů čelit nenadálým situacím a využití jejího vybavení k osvětlení místa zásahu několika způsoby.

#1/2022 - Technická pomoc - odstranění nebezpečných stavů

Prvním výjezdem v roce 2022 byl na technickou pomoc, odstranění překážek, kde vlivem silného větru, který nás celou neděli provázel, vítr odnášel plechovou boudu a ta vyvrátila sloupek od plotu. Boudu jsme zajistili proti dalšímu pohybu.