IMG_2759

Sportovní sezóna 2018

Dolní Loučky - zimní soutěž

Na konci února jsme v -13°C vyrazili na závody do Dolních Louček, zima byla taková, že i dokonce zamrzla časomíra a pul hodiny se neběhalo. To ale nám nevadilo a s časem 20.xx jsme soutěž vyhráli 🙂

28.4.2018 - Jenišovice

Tomáš s Hanzem opustili marodku a tak jsme vyrazili na závody do Jenišovic v kompletní sestavě. Běželo se dvoukolově na 3B sklopky, přetlakáč a chciplou mašinu… v 1. kole Míra lehce prostřik a časomíra se zastavila na 20.49 což znamenal 2. nejlepší čas prvního kola, když první Stradouň měla náskok 0.44sec. V druhém kole jsme dali teměř shodný sestřiky 19.55 resp. 19.59 a to nám zaručoval nadějný čas na vítězství, protože časy se sčítali. Nakonec jsme o 0,08sec zvítězili před Stradouňí.
 

29.4.2018 - Podlažice - župní soutěž

Po dvouhodinovém čekání spěchajíc na fotbal jsme šli na řadu jako první, běželo se na 2B nástřik, bohužel všem týmům foukalo a tak časy byly jako když se beži na PS8… náš čas se zastavil na čase 33.65, který překvapivě stačil na třetí místo, o jedno místo hůř skončili kluci z Hlinska, kteří těž stříkali déle, než se od nich čekalo. Ale i tak se na ně budeme tešit na Prezidentském kole, které bude u nás v Prosetíně. Na bedně byli překvapivě kluci ze Zaječic a Krásného.

5.5.2018 - Třemošnice - 1. kolo ligy okresu Chrudim

První kolo pro nás skončilo v čase 7.89, kdy Marvin se několikrát vracel na zapojení koncovek a vytrhl Dejwoj cečko z rozdělovače hned za platem … 🙁

26.5.2018 - Zderaz - Zderadákův pohár

26.5. jsme vyrazili na noční závody do Zderazi, Marwinuv terč se zastavil na 15.80sec, Mírův na 16.63sec, za který jsme brali 14místo z 36 družstev.

2.6.2018 - Seč - 2. kolo ligy okresu Chrudim

V plné sestavě jsme vyrazili na ligové závody na Seč, kde slavili 700let založení obce, již druhý útok Choltic znamenal, že časy budou litat na 22.vteřinu, My jsme šli na řadu jako 11tí a rozeběhli jsme to vážně parádně, náš čas se zastavil na 22.71, což je náš druhý nejlepší čas! Za zmínku ještě stojí že Marvinův terč sepnul v čase 21.13sec!!! Na bednu jsme sice nedosáhli ale i tak jsme za tento čas a celkové 5. místo byli moc spokojeni!

9.6.2018 - Štěpánov - 3. kolo ligy okresu Chrudim

Uklouznutí Víťáka, Míra nedal spoj na platě, Mates podržel vodu a čas pouze 28.35 znamenal 14. místo.

16.6.2018 - Brčekoly - 4. kolo ligy okresu Chrudim

Vzhledem k tomu, že půlka týmu dala přednost Votvíráku, tak se do Brčekol vyrazilo ve 3.Hanz na proudu překonal Víťákův rekord ve stříkání, čas 40.xx 16. místo.

17.6.2018 - Zderaz - 4. kolo Extraligy ČR

Aspiranti na nejhorší požární útok dne, dle slov Kuby Paulíčka.

24.6.2022 - Prosetín - Prezidentské kolo

Posíleni o Mirdina a Čmeláka ze Zbožnova, jsme vyhráli štafetu i stovky (ty bychom vyhráli i bez nich) a druzí v požárním útoku znamenalo celkové první místo.

Výsledky

29.6.2022 - Choltice - noční soutěž

Do Choltic jsme vyrazili posilněni o Šťovajze a Pildíka z našeho Béčka. První utok zhatil Víťák asi 6m kobrou kterou stáhl všechny dozadu, takže NP. Naštěstí se bežel druhý útok a v něm jsme i s mírným zdržením vzadu si připsali čas 16.44 a konečné 6. místo

30.6.2018 - Žďárec u Skutče - 2. Souboj Titánů

II. ročník Souboje Titánů se odehrával ve Žďárci, po nástupu za pochodové hudby a zaznění státní hymny a představení jednotlivých členů se na první útok připravil tým ze Žďárce a nastavil čas 54.xx, Prosetín však ukázal, že utok umí a stanovil čas na 26.xx , do druhýho pokusu chtěl čas ještě snižit ale to se nepodařilo, nasledoval vyborně rozběhlí útok Žďárce který zastavil málo dotažený koncovky na rozdělovači a tak se Prosetín mohl radovat z druheho VITĚZSTVÍ. Příští rok bude Souboj Titánů v Prosetíně.

Fotky z akce

30.6.2018 - Štěpánov - II. ročník Štěpánov pod hvězdami

Po vítězství v Souboji Titanů jsme ve vítězné náladě přejeli na noční závody na Štěpánov, kdo mohl vědět, že to tam vyhrajem když jsme s časem 17.89 porazili druhou Svidnici o rovnou vteřinu, ještě větší radost jsme měli z čuníka kterého jsme vyhrali. A tak nedělní den jsme pozvali všechny členy sboru a kamarády a v Klinku prasátko otočili a snědli. Až si muselo pár z nás vzít v pondělí dovolenou.

7.7.2018 - Horka - noční soutěž

Kupodivu se nám na noční Hroce začalo dařit – 2. místo 17.42

21.7.2018 - Vinary - O pohár starosty obce

Tentokrát nás bylo málo a kluků ze Zbožnova taky, tak jsme dali dohromady tým ČHJ Zbožetín a s časem 19.22 jsme to vyhráli. Marvin měl 18.31

27.7.2018 - Prosetín - O pohár starosty obce

6. místo 22.29

4.8.2018 - Oldříš - Oldříšská večerní - Svitavská liga

Se Špuldou na náběru a 12.místo čas 19.84

11.8.2018 - Lukavice - liga okresu Chrudim

7. místo čas 22.81

11.8.2018 - Otradov - noční soutěž

I Vojtěchov nás porazil čas 30.xx pouhé 6. místo.

17.8.2018 - Seč - noční - liga okresu Chrudim

7. místo 28.xx

24.÷26.8.2018 - Liberec
Mistrovství ČR HZS a SH ČMS v požárním sportu

INa toto Mistrovství se jelo, s tím že je to naposledy a že si ho užijem a neuděláme ostudu. Dali jsme si cíl být v top 10.

Den nultý
Vyrazili jsme o den dříve, abychom se aklimatizovali a v ptáek nemuseli brzo vstávat. Po příjezdu jsme se ubytovali a vyrazili společně na jídlo. Hospoda nebyla na nás připravena, neboť nejen došlo jídlo, ale i pivo, a tak jsme se přemístili jinam. Někdo na bowling, někdo do menzy na pivko, odtud taky pak na bowling, kde se konal match s holkami z SDH Rychnov.

Den první
Ráno začalo zajímavě, když Mates zjistil, že zapoměl doma průkazky. No ale vyřešil to bravůrně a kartičky máme lepší jak originál 😉 Jen na prezenci byli ještě teplé. V 10 se konala porada vedoucích družstev, hned v 11 prezence, od 14:30 byl trenink na stovky a od 16ti jsme měli mít seznamení se strojem, ale pršelo, tak jsme se na to vybodli a radějí dívali na výkonu borců v disciplíně věž. Tam běžel v kategorii starších dorostenců naš člen, Jirka Volejník a získal titul mistra ČR ve své kategorii.

Den druhý
Hned brzo ráno začínala disciplína 100m překážek, která vůbec nebyla podle našich představ, některým se nezavedlo jak mělo a bylo z toho 15. místo viz http://www.mrps2018.cz/100m-muzi/ Odpoledne přišla řadu štafeta 4x100m a první vlaštovka v podobě 10. místa s časem 63,17, což taky nebylo dle představ, ale lépe to asi nešlo. Večer jsme u piva rozebírali dojmy a taktiku na další den, a trenír Míša povídá: „Dneska jsem tipnul že budete desátý, a zítr budete nejhůř třetí“ Většina nevěřícně koukala a šlo se pařit, bohužel v Lidových sadech, kde se akce konala se rozdávalo pivo zdarma, takže tu frontu si dovedete představit, tak jsme se sebrali a šli na pivko do menzy. Poté se část přemístila na diskotéku a v ranních hodinách se šlo spát.

Den třetí
Opět brzo ráno přesun na sportoviště, někteří bylo po večeru zle, ale i tak jim nic jiného nezbývalo. Stan jsme měli hned u vchodu, tak jsme aspoň nemuseli daleko chodit. Ale začali hned problémy s materiálem. Nejdříve naše savice neprošla skrz závit, který je delší než 35mm, poté nová hadice B, která měla starou koncovku, která byla vyštíplá a měla drážku 39mm místo požadovaných 35mm. Náhradní hadice byla jen tak tak, savici jsme si museli půjčit od holek z Hlinska. Poté jsme šli do přípravy a tam nám měřili i šířku pásků, což jsme nechápali, když nás něchtěli pustit o 1mm. No a šlo se na start, Hanz se smeknul, Mates nabral, Jirka vzal za stroj, Víťák mezitím nastartoval a roztáhl béčka, Dejw s děličem na místě a Dáda s Pujólem nastříkali za 27.14, což je nic moc a všichni nám gratulovali, neboť to bylo průběžné 1. místo, ale neříkej hop dokud nepřeskočíš, a každému se nedařilo jak mělo, tak nás v druhém kole přeskočil vítězný Mistřín a druhý Bozkov, a ta bedna na nás zůstala!!! Těd si vzpomeňte na den druhý, co říkal Míša!!! Borec na konec! No a celkové 9. místo a k tomu teda třešnička na dortu v podobě 3. místa z královské disciplíny požární útok.

Více na www.mrps2018.cz a videa na www.firetv.cz a fotky na https://annickkaa.rajce.idnes.cz/MCR_v_pozarnim_sportu_Liberec_24.-26.8.2018/ nebo naše fotky na facebooku

No a by nebylo vše růžové, tak se nám rozbilo ložisko u auta a museli jsme dodavku nechat v Liberci a dát i druhý den odtáhnout a my museli jet náhradní dopravou za čež dík Iloně a Ivošoj, kteří nás hodili každý na půl cesty.

No a aby toho nebylo málo, tak se hned druhý den po návratu narodila Matesoj dcera Káťa a museli jsme ji řádně zapít spolu s našim úspěchem z Liberce.

1.9.2018 - Chrudim - liga okresu Chrudim

Po Liberci Dejw kvůli zranění neběžel, Marvin na dovolený a tak jsme to riskli ve spojení se Skutčí něco zaběhnout, jenže s výtřelem spadl koš se savicí a následné utopení koše znamenalo NP.

2.9.2018 - Hlinsko - liga okresu Chrudim

Prakticky se opakovala Chrudim, jen stím aby se dokončilo a to v čase 50.40, a alespon 2 body do ligy.

8.9.2018 - Brno - Mistrovství ČR MHJ a ČHJ v požárním sportu

Po stovkách 5. místo, štafeta 1. místo a požární útok 3. místo znamená celkové 1. místo a postup do Ústí nad labem 2019.

8.9.2018 - Rosice - noční soutěž

5. místo – spíše se oslavoval úspěch z Brna 😉

22.9.2018 - Horka - liga okresu Chrudim

Zakletá ligová Horka, tam se nám pokaždy musí něco stat… tentokrat nám nešli všechny válce… 17. místo za čas 31.xx.

6.10.2018 - Morašice - liga okresu Chrudim

Už to tak bývá, že zavěrečná ligová soutěž je na půdě Morašic, my ač bez Lucinky vybíhame ze startu se Zbyndou a pujčenou mašinou ze Svídnic, hned na platě se Dada ale zdrží a hasne utok na dobrý čas. Voda jde tudíž na plný kotel déle, pořadně se vohuli mašina až když je voda u Víťáka, proudaři teměř na místě, Marw perfekt nástřik časomira se zastavuje na 22.67 bohužel vpravo ne a né zastavit. Čas 31.xx zhatil utok na tradiční rozstřely. Marwinuv čas by stačil na krásné druhé místo.

15.12.2018 - Prosetín - O vánočního kapra

holt poslední s NP