IMG_2759

Sportovní sezóna 2017

7.1.2017 - Ráby - O pohár Tří království

v -17°C jsme vyrazili pod Kunetickou Horu, i přes zmrzlé prsty a rýmu jsme skončili na 7. místě z 19 🙂 dobrý začatek 🙂

5.3.2017 - Rosice - Březen za mašiny vlezem

Březen – za mašiny vlezem a my jsme taky vlezli, ač v oslabené sestavě ale nabití elánem po zimni připravě jsme se jako 4. postavili na start. Bohužel první utok zmařil půjčený košař který lovil koš po zemi .. čas 25.99
V druhým kole vše klaplo jak mělo a s časem 17.45 jsme obsadili 2. místo, vyzdvihnout musíme „našeho nervózu“ Dádu který sestřik v čase 16.79 🙂

8.4.2017 - Stéblová - O pohár starosty obce

Po školení výjezdový jednotky jsme jeli na závody do Stéblové, kde se běželo dvojkolově , když oboje kola byly jak přes kopírák .. Márvínek 16.00 a 16:04 Dáda 17.19 a 18.36 tudíž se počitaly Dády časy což v součtu znamenalo 3. místo.

16.4.2017 - Svídnice - Memoriál bratří Šťovíčků

Do Svídnice jsme jeli ukázat nové dresy koupený z vlastních kaps členů sportovního družstva a také ukázat jak máme natrénováno. Běželo se dvoukolově, když po prvním kole jsme drželi 3. příčku za čas 20.58 . V druhém kole famozně rychle rozeběhlí utok zhatil špatně zapojený spoj na rozdělovači a tak jsme se strachovali o umístění, nejvíce jsme se zpotili když běžel Otradov který byl jen o 3setiny pomalejší ale vše dobře dopadlo a stale pokračujeme v době bronzové ( letos již po třetí za sebou).

22.4.2017 - Holice - Memoriál Jiřího Kerouše

Dáda rozhodil Deiwa, když mu šlapl na nohu při vybíhaní od plata a rozhodil mu koncentraci, tudíž Deiwa nedal bečko a bylo po nadějích …

29.4.2017 - Jenišovice - O pohár starosty obce

Po roce jsme se sešli zase v Jenišovicích a je to první vyročí kdy s náma začal běhat náš janek Dáda. Běželo se dvoukolově a časy se sčítali, nakonec jsme dovezli domů pohár za druhé místo 😉 Naše bilance v tomto roce je z 6 závodů 4 poháry 🙂 tak snad budem pokračovat !

6.5.2017 - Třemošnice - 1. kolo ligy okresu Chrudim

A zase ten Dáda .. 😀 zdržení na platě a na nástřiku znamenal čas 26.86 ale i přesto tam marvin šoupnul 23.37 … je to škoda !

12.5.2017 - Slepotice - 2. kolo Pardubické ligy

klukům přetekli nervy a tak Dáda trenoval stroj 😀 byly to nervy .. ale ted už k Slepoticím… Dáda ppouští vodu z mašiny v 9 sec – skvěle bohužel špatně ukotvený terč znamenal čas 20.8x a tak jsme podali protest (PP = 19:07) ktery byl nám uznat a tak jsme běželi znovu v něm bohužel jak to bývá NP a tak jsme skončili poslední …
 
Videa ve skupině na fb

13.5.2017 - Prosetín - Župní soutež

Dáda a Deiw jeli do Třebiče na Český pohár 100m překážek ve kterym kluci zazařili , deiw 18:25 a dáda dokonce 17.97 !! a tak jsme si museli na proud a rozdělovač pujčit Oťáka a Šťovajze z farmy z Výsonína „prosetinského béčka“ no a vyplatilo se ! Oťák našplíchal za 18.15 což je nejrychlejší nastřik na naši trati a Marvinova 23ka znamenala 1. místo před koněma z Hlinska … náši veteráni doběhli na 9. místě za lepší čas 52.xx a všichni jim chvalili nové dresy ktery kluci dostali od „sporťáku jako dar k narozeninam 🙂 Děti skončili 4. když dvakrat vzadu závahali .. jednou na koši , podruhe na savicích … jinak se akce vydařila ..
Více v Pořádane akce

21.5.2017 - Velký Třebešov - 2. kolo VČHL

27.5.2017 - Zderaz - II. Zderadákův pohár

Na řadu jsme šli jako 4. a pokřik z Třebešova … Hej hej hej, jdeme na to …. nám donesl první vlaštovku, ikdyž vysněný čas 15.xx to nebyl, ale čas 16.41 znamenal 5. místo a nový rekord, a to jen díky že jsme měli shodný čas se Široký Dolem, který měl na rychlejším proudu tu 15tku a Márvin jen 16.08.

3.6.2017 - Seč - 2. kolo ligy okresu Chrudim

Oslabeni o Márvina jsme vyrazili na 2. ligový závod na Seč a naše ambice byly dost vysoký, ale (už se budu zase opakovat ..) náš janek Dáda tentokrát uklouzl na platě a bylo po nadějích i přes tohle zdržení jsme se s časem 26.62 umístili na 10. místě z 27 družtev. Třetí ligové kolo nás čeká už tuhle sobotu na Štěpánově a nejspíše pojedou i Veteráni!

10.6.2017 - Štěpánov - 3. kolo ligy okresu Chrudim

Trošku rychlá voda vzadu, troják na místě, ale proudaři nestihli. čas 45.09 a poslední místo
 
 
Veteráni po pouťové zábavě předvedli trochu exhibici, ale druhé místo s časem 64.09 😉

11.6.2017 - Sedlčany - Prezidentské kolo

Do Sedlčan jsme vyrazili v sestavě Hanz, Mates, Dáda, Dejw, Ivoš, Mirdin a Špulda a dobrá nálada panovala už od začátku. Stovky běželi Mirdin, Špulda, Dáda, Dejw a Hanz. Dáda zaběhl 18.61 skončil na 3. místě, Dejw 19.03 5.místo, Mirdin 19.14. 6.místo, Špulda 19.48 8.místo, Hanz 22.39 a skončil na 22. místě. Počítali se 3 nejlepší časy a v součtu 56.78 to bylo první místo ve stovkách před Hlinske a Nalžovicemi. První zajišťovací štafetu běžel Dejw na domečku, Mates na bariéře, Hanz kladinu a Ivoš hasičák. Kluci zaběhli 76.16 což nakonec byl čas, který se počítal a stačil na poslední místo, protože druhá štafeta ve složení Mirdin domeček, Dáda bariéra, Dejw kladina a Špulda hasičák zaběhla vynikající nejlepší čas 64.00, ale špatná první předávka znamenala NP. Takže do útoku se šlo nasraně, páč už o nic nešlo a zaběhli jsme 25.99 což stačilo na 2. místo a celkově jsme skončili taky druzí za prvním Hlinskem a před třetími Nalžovicemi.

23.6.2017 - Moravany - 7. kolo Pardubické ligy

V pátek jsme vyjeli na LPO do Moravan a Marwin si vybral svůj černý víkend, když nejprve na startu se podsmekl, pak po výběhu šlápnul do prázdna a letěl na hubu kterou ustál, ale noha se mu zamotala do hadice což znamenalo konec útoku a „národní pokus“ NP.

24.6.2017 - Srch - 8. kolo Pardubické ligy

Marvinův černý víkend pokračoval i v sobotu na LPO v Srchu když famozní útok na osobáček zhatil uzel. Bohužel na videu je jasně patrné že uzel se stal již na platě při vytahovaní špice z kluba. Pravý proud měl famozních 17.18 !!!
Té smůly už bylo letos dost, tak už by se to mohlo obrátit k lepšímu.

30.6.2017 - Choltice - Memoriál Handlíře

Účast a působení našeho týmu se dá říct …. byla to komedie…. vyrazili jsme ve splácané sestavě Dejw na koši, Mates náběr, Dáda stroj, Víťák béčka, Páťa rozdělovač, Dodin a Pildík proudy
první pokus menší zaváhaní na košíčku, poté nezapojené béčko u rozdělovače NP
druhý pokus utopený košík, ale pojď dokončíme, ale rozpadlý spoj savic už Matese dostal na kolena, že se na to vysr..l NP

1.7.2017 - Štěpánov - Štěpánov pod hvězdami

Původně jsme se měli zúčastnit, ale oslava postupu na krajské kolo za SDH Krouna byla silnější, takže Mates s Hanzem šli zkusit doprovodnou soutěž O nejrychlejší náběr, a ejhle s čas 8.31 to vyhráli a získlai sud piva. Gratulace

2.7.2017 - Hartmanice - Svitavská liga

Prostřik Marvina na levém terči čas 20.52 – 19. místo

8.7.2017 - Horka - Memoriál Davida Eliáše

Měli jsme zapůjčené proudařské duo z našeho béčka SDH Výsonín ale Pildík se netrefil do terče a měl 20.52 takže 10. místo. Jinak Oťák měl 17.xx a bylo by to bejvalo druhé místo 🙁

22.7.2017 - Vinary - O pohár starostky obce

Jeli jsme potřetí obhjaovat vítězství, ale bohužel to nevyšlo a skončili jsme druzí za domácími. čas 19.97.

28.7.2017 - Prosetín - O pohár starosty obce

JIž 6. ročník. Po dlouhé době v plné sestavě jako poslední na startu a v klidu si doběhli pro brambory s časem 22.45.

5.8.2017 - Dědová - Noční soutěž

Překvapení se nekonalo, jen že přijelo málo teamu a ale i Marvin nedal proudnici a čas 45.xx nás posunul hodně dozadu.

12.8.2017 - Otradov - Noční soutěž

NP – poslední místo, Rajmi nedal koš, Mates pak nenabral, …

18.8.2017 - Seč - 6. kolo ligy okresu Chrudim

Hanz dal koš na podruhé, Potok se smeknul, Marvin zaspal na platě, Dejw problém s béčkem, ale i tak Pildík nastřik 25.20 ale Marvin s novou proudnicí trenuje do času 29.30 – 15.místo a 1 bod do ligy, celkově už 10 bodů, hurááááá.

19.8.2017 - Holetín - O pohár starosty obce

Velké zklamání že se učastnilo pouze 6 týmů a my v této konkurenci utrpěli vítězství – štestí chodí dokola občas sedne na vola – v prvním kole Hanz upadnul vedle kádě, ale i tak čas 23.78PP a 23.58 LP znamenal první místo a po 2 letech máme čas pod 24 vteřin. V druhém kole nám selhala technika, kdy vylétla gumička u stroje a tím NP.

19.8.2017 - Kladno - Noční soutěž

Tak Patrikoj to po 6 NP s námi konečně vyšlo, jen Marvin stříkal trošku dýl, ale čas 25.32 znamenal 2. místo

2.9.2017 - Chrudim - 7. kolo ligy okresu Chrudim

„V pohodě, v pohodě po kotníky ve vodě v dešti utíkám“ ano i tak by se dal nazvat závod chrudimské ligy na ploché draze v Chrudimi. Když už nám vše klapne, zase zklame vybavení tentokrát gumička u mašiny, kvůli které Dáda „šachoval“ s plynem. Čas 28.27 a 11. místo.

2.9.2017 - Lozice - Pohárová soutěž

Po lize v Chrudimi jsme zavítali ještě do Lozic kde se beželo na 2B sklopky. beželo se dvoukolově časy se sčítali. V prvním utoku vyletlo Deiwoj „cečko“ a tak nám už o nic nešlo a pojali to v ramci srandomače, a domluvili jsme se že si vylosujem pozice které poběžíme. Sestava koš – Víťák, náběr – Hanz, stroj – Mates, béčka Deiw, rozdělovač – Marw a špice Dada a Míra.

3.9.2017 - Hlinsko - 8. kolo ligy okresu Chrudim

Za deštivé neděle jsme se vydali na ligu do Hlinska kterou jsme pojali jako přípravu na MČR ČHJ a MHJ v Pce. Marvin našplíchal v čase 24.36, Michal v čase 31.53 což stačilo na 13 místo. Snad dopadne náš utok v Pardubicich o dost lépe.

9.9.2017 - Pardubice -
Mistrovství ČR ČHJ a MHJ v požárním sportu

Do Pardubic jsme odjeli posíleni o „koně“ a s cílem vyhrát stovky a štafetu a na útoku být druzí a celkově vyhrát. Stovky jsme vyhráli, ale štafeta se nepovedla a do útoku jsme šli se stejnými 4 body Prosetín, Hlinsko, Nalžovice. Vzhledem k tomu, že Hlinsko útoky umí, tak jsme si mysleli, že už je to v pr… ale první šli na řadu Nalžovice, kterým se to nepovdelo a měli čas 35.xx, šestý v pořaří šlo Hlinsko a nebýt chyby Jiříka tak by asi vyhráli Pája měl 22.55 ale Jiřík 26.xx, tak jsme šli na start v klidu a ono to vyšlooooo časy 22.44 a 22.65 (po 2 letech náš nový rekord) znamenal vítězství v útoku, ale i celkové a stali jsme se Mistry ČR ČHJ a MHJ v požárním sportu pro rok 2017 a příští rok bude reprezentovat na Mistrovství ČR HZS a SDH 2018 v Liberci.

9.9.2017 - Leštinka - Pohárová soutěž

Jeli se zúčastnit veteráni 😉 😀

9.9.2017 - Rosice - Noční soutěž

Míry druhý závod a hned druhé místo čas 23.15

16.9.2017 - Slatiňany - 9. kolo ligy okresu Chrudim

Deiw dostal lékařské volno a v pátek kopla Hanze kráva do holeně a nevěděli jsme zda poběží. Nakonec zkousnul bolest a i bez Deiwa který dělal vedoucího družstva jsme byli v kompletní sestavě. Za deštivého počasí jsme vyběhli na trať s Michalem na rozdělovači a i s naším novým proudařem Mírou který bežel na 3B poprvé a po druhé se s náma zučastnil závodů. Kluci byli 1,5metru od čary a sestřiknuto za 26.00 a konečné 13. místo. I přesto jsme za tento čas spokojeni a rádi, že se Míra osvědčil na proudu a budem věřit až si ještě parkrat zaběhne a budou tam litat 23časy… 😀 ale to až v další sezoně .. 😀

23.9.2017 - Horka - 10. kolo ligy okresu Chrudim

Oslabeni o Márwa a Hanze jsme se vydali do Horky, no zkrátka ta Horka je zakletá, chcípla nám mašina, ale i přesto Pildík měl nastříkáno za 24.xx , na pravo to chvíli ještě trvalo.. nakonec se časomíra zastavila na 27.89 a bylo z toho 12. místo.

7.10.2017 - Morašice - 11. kolo ligy okresu Chrudim

Na poslední kolo chrudimské ligy jsme přijeli posvícenecky naladěni a náš čas 23.10 byl zaroveň náš nejlepší čas na lize v této sezoně. Zkrátka vše klaplo skvěle marvin dokonce osobák 22.30 v rozstřelech jsme porazili ve čtvrtfinale Hošťálovice v semifinale jsme prohrali s Morašicemi a v souboji o třetí místo jsme porazili kluky z Hlinska

28.10.2017 - Široký Důl - Memoriál V.I.Lenina

Cílem byl 15ctkový čas a toho jsme také dosáhli!

2.12.2017 - Český Rudolec - Mikulášská soutěž

Jeli 122km pro NP 😉

9.12.2017 - Prosetín - O vánočního kapra

skončili jsme pátí